Богослужения
Богослужения
Събираме се на богослужение два пъти в седмицата:
- всеки вторник от 18.00 до 19.30 ч.
- всяка неделя от 10.00 до 12.00 ч
Богослуженията ни винаги започват с молитва. После пеем духовни песни и химни, с които прославяме нашия Бог и Спасител. Имаме време и за стихотворения, свидетелства, както и споделяне на различни нужди и радости, с които се насърчаваме и служим взаимно. Изучаването на Библията е важна част от нашите събрания. Учим се не само да разбираме правилно Божието слово, но и как да го прилагаме в живота.
Входът в църквата ни е свободен и всеки е добре дошъл. Залата е чиста, отоплена, светла и с достатъчно места за сядане за всички участници и посетители.
Атмосферата е топла и приятелска, но в същото време – благоговейна пред Бога.
Служение във Велико Търново
Групата от Велико Търново е основана през 2005 година, когато Павел и Моника Вълкови започнали да се съберат в своя дом с Калина Цонева и още няколко студенти, за да изучават заедно Библията.
Младежите завършиха своето образование и се върнаха в своите градове, а Калина като местен човек продължи да посещава събиранията. Скоро тя отвори сърцето и дома си за Бога. Въпреки че Павел и Моника се местят през 2006 година в Стара Загора, те продължават да пътуват всяка седмица до Велико Търново, като събранията вече се провеждат в дома на Калина Цонева. През 2008 година тя прие водното кръщение и стана първата баптистка във Велико Търново. Четири години по-късно, след много молитви и задълбочено библейско изучаване, повярваха и се кръстиха: Николай (съпругът й), Иван (брат й) и Милчо (племеникът й).
Бог продължи да прибавя други хора към тази група. През 2015 Господ промисли и за постоянни работници – семейството Дейвид и Пени Уингет, които пристигат в България след дълги години мисионерски труд в Украйна. Те отварят и християнска книжарница „Начало на мъдростта“ и помагат на малката баптистка група да укрепва и расте.
Групата от Велико Търново е тясно свързана с Баптистката църква от Стара Загора. Всеки месец група младежи и вярващи от църквата заедно с пастира Павел Вълков посещават групата във Велико Търново, за да служат и насърчават братята и сестрите там. Организираме съвместно различни мероприятия и служения. Винаги е радостно и благословено да бъдем заедно в общение и служение на Бога!
Служение в с. Землен
През есента на 2006 година за първи път в църквата ни дойде Димка Георгиева. Бог докосна сърцето й и тя прие Исус Христос за свой Господ и Спасител. През пролетта на 2007 г. се наложи тя да се върне в с. Землен. Тъй като вече беше започнала курса за водно кръщение, пастирът Павел Вълков я насърчи да го продължат в Землен, където я посещаваше всяка седмица.
Още след първата им среща, пастирът я насърчи да покани в дома си своите приятелки и съседки от селото, да им разкаже за промяната, която Бог извърши в нейният живот и да слушат заедно Словото Божие. Така започнаха първите събирания на групата от Землен в дома на Димка и Гошо. Групата се събираше редовно за общение, молитва и библейско изучаване.
След четири години служение, пост и молитви, повярваха и се кръстиха първите жени от идващите да слушат Божието слово в дома на Димка. Някои от тях са вече във вечността, където няма старост, сълзи или страдания.
Другите продължават да се събират редовно и днес. Групата е посещавана от пастир Павел Вълков през седмицата, а част от нея идва в неделя на богослужение в църквата ни в Стара Загора.
Други проекти
Всички членове и посетители на Баптистката църква в Стара Загора се включват активно в различни проекти и служения:
- Проект за 8-ми март „Подари цвете, разкажи за Божията любов“. Повече за проекта научете тук.
- Пролетен проект „Семена за душата, семена за градината“.Повече за проекта научете тук.
- Различни социални проекти за подпомагане на хора в нужда.
